Wienerberger - kim jesteśmy

O Nas

Wienerberger - kim jesteśmy

Wienerberger - obecna na rynku polskim od 1995 roku firma jest częścią globalnego koncernu Wienerberger AG,  który towarzyszy budującym inwestorom od 1819 roku. Połączenie prawie 200 letniej tradycji z najnowocześniejszymi technologiami powoduje, że od wielu lat zajmuje na polskim rynku pozycję lidera jakości i innowacji.
 
Siedziba koncernu Wienerberger AG mieści się w Austrii, w dzielnicy Wiednia Wienerberg, będącej kolebką firmy. Główna działalność firmy Wienerberger skupia się na produkcji ceramicznych pustaków konstrukcyjnych, ale koncern dostarcza także swoim Klientom ceramiczne rozwiązania na elewacje, dachówki ceramiczne, systemy rur ceramicznych i z tworzyw sztucznych oraz ceramiczne i betonowe bruki.
 
Nasza misja
 
Nasza działalność skupia się na ciągłym rozwoju, produkcji i dostarczaniu Klientom ceramicznych rozwiązań budowlanych. Misją Wienerberger jest tworzenie nowoczesnego budownictwa, przyjaznego dla środowiska i zdrowia mieszkańców, w oparciu o wysokiej jakości, naturalne i estetyczne produkty ceramiczne.
 
Efektem takiego podejścia jest, koncepcja budynku e4 czyli niemal zeroenergetycznego, spełniającego restrykcyjne wymagania Unii Europejskiej dla sektora budowlanego dotyczące zużycia energii, które wejdą w życie od 2021 roku. Symbol e4 określa cztery istotne dla firmy obszary:
 
 • energy (energia): efektywny energetycznie projekt domu
 • environment (środowisko): materiały budowlane przyjazne dla środowiska i stosowanie odnawialnych źródeł energii
 • emotion and health (samopoczucie i zdrowie): przyjazny klimat i komfort życia
 • economy (ekonomia): przystępne koszty budowy i eksploatacji
Celem, do którego dążymy jest również dostarczanie naszym Klientom doskonałego serwisu podczas ich wspólnej drogi z firmą Wienerberger. Dbamy o najwyższą jakość obsługi, zarówno na etapie sprzedaży, jak i w trakcie budowy oferując nie tylko produkty ale także wsparcie naszych doradców technicznych.
 
Nasza wizja
 
Dbając o wysoką wartość naszych rozwiązań przeznaczonych do budowy czy renowacji budynków polepszamy jakość życia ludzi, którzy w nich mieszkają bądź przebywają. Wspieramy rozwój procesów przyjaznych dla środowiska i opartych na efektywnym i zrównoważonym korzystaniu z surowców naturalnych, począwszy od wyboru lokalizacji inwestycji, poprzez projektowanie, budowę, użytkowanie, renowację aż po remont czy rozbiórkę. Dostarczamy produkty i rozwiązania, które służą podniesieniu jakości życia.

Grupy produktów i pozycja rynkowa

Wienerberger jest wiodącym na świecie producentem pustaków ceramicznych ale również liderem w branży cegieł elewacyjnych i dachówek ceramicznych w Europie.
   
 • Cegły konstrukcyjne: Nr 1 na świecie
 • Cegły elewacyjne: Nr 1 w Europie
 • Dachówki ceramiczne: Nr 1 w Europie
Dywizja firmy Wienerberger odpowiedzialna za produkcję materiałów ceramicznych jest obecna w  31 krajach: w Europie, Chinach, Indiach i Stanach Zjednoczonych. W Europie i Indiach posiada 147 zakładów produkujących pustaki ceramiczne, stropy i nadproża (73 zakłady), cegły elewacyjne i klinkiery brukowe (40 zakładów) oraz dachówki ceramiczne (34 zakładów) oraz zatrudnia ponad  10 100 pracowników na całym świecie.

Wienerberger Ceramika Budowlana

Wienerberger w Polsce posiada 12 zakładów, w których wytwarza najwyższej jakości ceramiczne produkty. Firma, z siedzibą w Warszawie, poprzez szeroką sieć współpracujących hurtowni budowlanych w całej Polsce dostarcza kompleksowe rozwiązania do budowy domu, pozwalające na prowadzenie inwestycji według najwyższych standardów: ceramiczne cegły konstrukcyjne i pustaki stropowe Porotherm, dachówki ceramiczne Koramic oraz cegły klinkierowe Terca.
 
Kluczowe produkty w portfolio Wienerberger:
 • Porotherm – rozwiązania ścienne: Ceramiczne pustaki, stropy i nadproża tworzące komplementarny system do budowy nowoczesnego, ciepłego domu. Szeroka gama pustaków do budowy ścian zewnętrznych i wewnętrznych zarówno w technologii tradycyjnej na zaprawę murarską jak i innowacyjnych technologiach cienkospoinowych Profi oraz rewolucyjnej Dryfix, w której murowanie odbywa się na suchą zaprawę.
   
 • Koramic – rozwiązania dachowe - Ceramiczne dachówki i akcesoria oraz akcesoria techniczne stanowiące kompletne rozwiązanie do ułożenia trwałego, szczelnego i bezpiecznego dachu. Bogate wzornictwo i kolorystyka dachówek stanowią najobszerniejszą ofertę dostępną na rynku. Szeroki wybór produktów Koramic daje możliwość dopasowania dachówki do charakteru każdego obiektu.
   
 • Terca – rozwiązania klinkierowe: Cegły, kształtki i płytki klinkierowe oraz gotowe mieszanki zapraw tworzą kompletne rozwiązanie do trwałego i estetycznego wykończenia domu. Ponad 200 kolorów, różnorodne formaty i struktury sprawiają, że cegły Terca mają zastosowanie zarówno do budowy całych elewacji budynków, ogrodzeń, kominów w domach jednorodzinnych a także małej architektury ogrodowej.