Cassia Long – unikalna wśród cegieł elewacyjnych

Cegła elewacyjna Cassia Long
Cassia Long to nowa linia cegieł wyróżniająca się długim i smukłym kształtem oraz niepowtarzalną, łamaną fakturą lica. To wymarzona propozycja na elewacje domów czy budynków o nowoczesnej bryle.

Nowa linia ceramicznych cegieł Cassia Long uzupełniła bardzo bogate portfolio rozwiązań klinkierowych marki Terca. Są one produkowane w zestawach (połączone po dwie), a w trakcie budowy rozdzielane, łamane wzdłuż dłuższej krawędzi. Można je układać zarówno gładką, „fabryczną” stroną, jak i tą nieregularną, „łamaną”, bądź mieszać te dwie metody w dowolnych proporcjach. Dzięki temu, cegła pozwala uzyskać na gotowej, ceramicznej ścianie różnorodne wzory w nieograniczonej ilości. Elewacja sprawia wrażenie surowej powierzchni, której faktura się nigdy nie powtarza.

Nowa linia została wprowadzona z myślą o miłośnikach niebanalnej architektury, dlatego też przy tym produkcie rekomenduje się murowanie na cienką spoinę. Niemal niewidoczna warstwa zaprawy (ok. 5 mm), bardziej podkreśla walory samej cegły, nie zakłócając jej naturalnego piękna. Różnorodna kolorystka umożliwia dostosowanie elewacji domu do krajobrazu oraz do indywidualnych upodobań inwestorów. Występuje w czterech kolorach, które również można ze sobą mieszać: grafitowym, ciemnobrązowym, brązowym oraz czerwonym.

Pełna cegła Cassia Long to nie tylko nowoczesna powierzchnia elewacji. Jak wszystkie produkty Terca, również i te z nowej linii spełniają najwyższe standardy techniczne. Są odporne na mróz i wilgoć (nasiąkliwość wynosi poniżej 8%), a także wytrzymałe na ściskanie (klasa 15).

Polecane informacje