Cegły ręcznie formowane – nieograniczona różnorodność

Cegły ręcznie formowane Terca
Portfolio ręcznie formowanych cegieł marki Terca to ogromny wachlarz formatów faktur i kolorów. Każda ręcznie formowana cegła jest wyjątkowa a wynika to ze specyfiki technologii produkcji. Unikalny charakter każdej cegły jest wypadkową rodzaju zastosowanej gliny (jej koloru, plastyczności, składu mineralnego) oraz detali różniących procesy produkcji poszczególnych cegieł. Ich różnorodność cegieł (w ofercie marki Terca dostępnych jest kilkaset typów cegieł importowanych z Belgii i Holandii) umożliwia stworzenie elewacji w absolutnie niepowtarzalnym stylu.

Rustykalne

To cegły ręcznie formowane, poddane specjalnej obróbce, aby sprawiały wrażenie cegieł wiekowych, o obłych krawędziach i nieregularnym kształcie. Dzięki procesowi produkcji, na licu cegły pozostają resztki zaprawy murarskiej. W efekcie uzyskujemy elewację lub inną powierzchnię o bardzo specyficznym, postarzonym wyglądzie. W portfolio znajdują się cztery intrygujące odcienie: żółto-czerwony, żółto-brązowy, szaro-żółty oraz piaskowo-czerwony.

Strukturyzowane

W ofercie marki Terca znajdują się też cegły ręcznie formowane, na których dodatkowo nadaje się strukturę, np. za pomocą strumienia wody. Same cegły mają nieregularne kształty ale ich powierzchnie licowe są nieco wygładzone. Nowością jest model Bemmel w kolorze szaro-brązowym, z wyrazistą kolorystyką spowitą miękkimi cieniami.

Wyjątkowa linia Iluzo

Cegły z linii Iluzo to wyjątkowy wybór na niezwykłe elewacje. Są ręcznie formowane i wyposażone w wewnętrzną wnękę na zaprawę, co umożliwia ukrycie zaprawy a na zewnątrz uzyskanie bardzo cienkiej spoiny. Tak wykonany mur sprawia iluzoryczne wrażenie litej konstrukcji z cegieł zbudowanej całkowicie bez zaprawy. To doskonała propozycja wszędzie tam, gdzie liczy się nowoczesny i dynamiczny efekt.

Polecane informacje