Dom e4

Dom e4
e4 to prezentowany przez Wienerberger sposób myślenia o domu jako całości. Myślenia, które uwzględnia balans między potrzebami a możliwościami, między wymaganiami prawa i potencjalnym wpływem na otaczające środowisko.

Myśląc o budowie lub zakupie domu, współczesny inwestor poszukuje przede wszystkim komfortu, rozumianego jako połączenie bezpieczeństwa, wysokich standardów użytkowania i estetyki. Wybiera nowoczesne produkty najwyższej jakości, które nie tylko gwarantują efektywne rozwiązania energetyczne, ale są również zdrowe i przyjazne dla środowiska. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów stworzyliśmy unikalną koncepcję domu energooszczędnego e4, który łączy wszystkie powyższe cechy i zapewnia mieszkańcom komfort na lata.
 
Pierwsze domy zbudowane w koncepcji e4 powstają na osiedlu w miejscowości Cisie pod Warszawą.
 
 
 
Koncepcja domu e4 to odpowiedź na oczekiwania coraz bardziej świadomych klientów. Gwarantuje ona równowagę między potrzebami emocjonalnymi, a czysto użytkowymi, prezentując kompleksowe podejście do domu jako do złożonego i zmieniającego się wraz z upływem czasu organizmu. To nasza odpowiedź na wymagania dotyczące odpowiedzialnego, energooszczędnego i zdrowego budownictwa realizowanego przy wysokim poszanowaniu środowiska i dbałości o komfort życia. Projekt łączy najwyższej jakości nowoczesne i innowacyjne rozwiązania z estetyką bryły. e4 to dom niskoemisyjny, który spełnia restrykcyjne wymagania Unii Europejskiej dla sektora budowlanego dotyczące zużycia energii od 2021 roku.

Projekt domu e4 został wykonany przez renomowane warszawskie studio Mąka-Sojka Architekci. Nowoczesna bryła budynku została zaprojektowana tak, aby pomieszczenia w łatwy sposób mogły być zmieniane i dostosowane do wielkości i potrzeb rodziny.
"Dom e4 spełnia wszystkie kryteria charakterystyczne dla domów energooszczędnych, lecz swoją estetyką wyraźnie wyróżnia się na tle innych proponowanych projektów i przeczy utartym wyobrażeniom na temat urody takich domów. Naszym wyzwaniem było, by efektywnie połączyć innowacyjne rozwiązania z dobrej jakości architekturą i funkcjonalnością. Efekty są dla nas miłym zaskoczeniem” mówi Maciej Mąka, współzałożyciel pracowni Mąka-Sojka Architekci.
 
Projekt, do którego współtworzenia w Polsce zaprosiliśmy firmy podzielające tę filozofię i te same wartości – Viessmann i FAKRO, jest holistycznym spojrzeniem na dom, opartym na czterech filarach:

Emocje i zdrowie

Emocje i zdrowieDom to miejsce, w którym żyjemy, odpoczywamy i spędzamy większość wolnego czasu. Koncepcja ceramicznego domu e4 umożliwia projektowanie domu według indywidualnych potrzeb, uwzględniając aspekty funkcjonalne i estetyczne. To połączenie wygody życia z funkcjonalnością i zdrowiem, które zapewnia zastosowanie naturalnych, wysokiej jakości rozwiązań budowlanych.
 

Energia

EnergiaWydajność energetyczna domu ceramicznego e4 to rezultat zastosowania nowoczesnych technologii i systemów umożliwiających produkcję energii cieplnej przez budynek i redukcję jej strat. Zastosowanie rozwiązań o wysokich parametrach termoizolacyjnych gwarantuje na tyle wysoką ochronę cieplną budynku, iż nawet zimą może być energetycznie samowystarczalny. Koncepcja e4 przewiduje także rozwiązania, w których dom produkuje więcej energii, niż zużywa.
 

Ekologia

EkologiaW koncepcji e4 dbałość o środowisko to wykorzystanie ekologicznych materiałów budowlanych i odnawialnych źródeł energii. Naturalne, trwałe i przyjazne środowisku materiały pozwalają na stworzenie i utrzymanie optymalnego mikroklimatu wewnątrz domu. Eliminacja emisji szkodliwego CO2 do atmosfery jest możliwa dzięki uniezależnieniu się od paliw kopalnych i wykorzystaniu energii słonecznej.
 

Ekonomia

EkonomiaWyważony koszt budowy, utrzymania i konserwacji budynku jest podstawą koncepcji domu e4. Naturalne, trwałe materiały, innowacyjna technologia budowy w połączeniu z nowoczesnymi systemami grzewczymi czy wentylacyjnymi oraz nowoczesną stolarką okienną gwarantują przewidywalność kosztów budowy i eksploatacji. Dom zbudowany zgodnie z zasadami e4 to minimalne koszty konserwacji i rozsądny poziom wydatków bieżących na energię, dający poczucie bezpieczeństwa finansowego
 
Więcej szczegółów odnośnie projektu i osiedla w miejscowości Cisie pod Warwszawą znajdą Państwo na stronie http://dome4.pl/

Polecane informacje