Long John – modne cegły w wersji slim

Elewacja z cegły Long John
Cegła Long John wyróżnia się „rzeźbioną” powierzchnią lica i niezwykłym kształtem – ma aż pół metra długości i zaledwie kilka centymetrów wysokości. Polecana jest szczególnie na elewacje budynków nowoczesnych, w których smukły kształt cegieł podkreśla ich wyrazisty, charakter.

Nieprzemijająca trwałość barw oraz wysoka odporność na działanie warunków atmosferycznych, zabrudzenia
i uszkodzenia mechaniczne sprawia, że elewacja ceglana stanowi ozdobę i ochronę dla domu przez długie lata. Szeroka gama kolorów, faktur i kształtów daje możliwość indywidualnego dopasowania elewacji do otoczenia domu, jak i upodobań inwestorów. Dlatego w firmie Wienerberger we współpracy z architektami regularnie powstają produkty odpowiadające  na nowe trendy i zaspokajające coraz bardziej wyrafinowane gusta klientów.

Długość cegieł klinkierowych Long John wynosi aż 50 cm, szerokość 10 cm, a wysokość jedynie 3,8-4,0 cm. Dzięki temu cegła przypomina bardziej cienką belkę niż tradycyjny prostokąt. W kolekcji dostępne są cztery kolory: żółty, szary, czerwony i czarny. Dodatkowo, cegły te mają ciekawą, nietypową powierzchnię licową. Nie są odciskane czy formowane za pomocą prasy, ale poddawane działaniu wody, co powoduje, że ich powierzchnia jest szorstka i nieregularna.

Kolekcja Long John została stworzona z myślą o prostym, nowoczesnym budownictwie, w którym walory estetyczne budują detale utrzymane w duchu minimalistycznym.

Polecane informacje