Renesansowa Alegra 9 – lekkość i harmonia

Dom z dachówką Koramic Alegra 9
Jedna z największych dachówek ceramicznych Alegra 9, swoją płaską powierzchnię ma zakończoną falą, charakterystyczną dla modeli renesansowych. Jej duży format (szer. 310 mm i dł. 477 mm) i klasyczny kształt sprawiają, że gotowa połać dachowa zyskuje wygląd lekkiej i harmonijnej całości ale ma również wyjątkowo niską masę.

Dachówki Alegra 9 dostępne są aż w dziesięciu kolorach – od naturalnej czerwieni, przez mahoń, ciemny brąz, antracyt po czarną angobę szlachetną. Dzięki prostej stylistyce, mnogości barw oraz uznanemu kształtowi to dachówka bardzo uniwersalna - świetnie sprawdzi się zarówno na domu jednorodzinnym jak i na obiektach użyteczności publicznej.

Lżejszy i tańszy dach

Dachówka Alegra 9 powstała z myślą o szybkim i oszczędnym budowaniu. Dzięki dużemu rozmiarowi dachówek gotowa połać dachowa zyskuje nie tylko lekki wygląd, ale i niespotykanie niską masę. Jeden metr kwadratowy gotowej połaci dachowej nie przekracza 40 kg. Dla porównania, 1 m2  wykonany z dachówki karpiówki waży ponad 70 kg.
 
Niższa masa wynika z niewielkiego zapotrzebowania materiału – na pokrycie metra kwadratowego połaci wystarcza zaledwie 9 szt. dachówek. Co ważne, wraz ze spadkiem liczby dachówek na m2 zmniejszają się również koszty wykonania dachu - pokrycie z dużych dachówek układa się po prostu znacznie szybciej.

Doskonała szczelność pokrycia

Dach wykonany z dachówki ceramicznej Alegra 9 cechuje się wysoką odpornością zarówno na czynniki atmosferyczne, jak i mechaniczne. Charakterystyczny dla dachówek zakładkowych montaż na głębokie zamki z podwójnym odpływem, gwarantuje, że dach będzie szczelny i solidny. Dzięki temu dachówkę Alegra 9 można stosować na połaciach o małym kącie nachylenia, już od 15 stopni. To jeden z najlepszych wyników wśród dachówek dostępnych na polskim rynku. Możliwość użycia spinki SturmFIX do mocowania dachówek zwiększa poczucie bezpieczeństwa w przypadku silnych wiatrów czy nawałnic.
 
Ofertę dachówki Alegra 9 uzupełnia szeroka gama dodatków ceramicznych (np. dachówki szczytowe, dachówki wentylacyjne, gąsiory) oraz akcesoriów systemowych (m.in. membrany dachowe, taśmy uszczelniające kalenicę i grzbiet, zabezpieczenia przeciwśniegowe).

Polecane informacje