Akcesoria systemowe Koramic

Akcesoria systemowe Koramic
Niezbędnym uzupełnieniem dachówek i akcesoria ceramiczne, które razem z dachówką podstawową tworzą kompletną połać dachową są produkty, których nie widać na pierwszy rzut oka, czyli akcesoria techniczne. Stanowią one idealne i niezbędne uzupełnienie dachówek ceramicznych.

To m.in. membrany paroprzepuszczalne, taśmy wentylacyjne i uszczelniające, produkty mocujące oraz zapewniające bezpieczeństwo.  Wraz z bogatym asortymentem dachówek ceramicznych oferuje je marka Koramic. Zastosowanie pełnego systemu Koramic umożliwia wykonanie kompletnego, najwyższej jakości dachu ceramicznego.
 

Membrany dachowe

Membrany dachowe Koramic to najlepsza ochrona dachu pokrytego dachówkami ceramicznymi. Dzięki bardzo wysokiej paroprzepuszczalności połączonej z doskonałą wodoszczelnością zapewniają znakomitą ochronę przed deszczem i śniegiem dla izolacji termicznej dachu, umożliwiając jednocześnie wentylację i odprowadzenie nadmiaru wilgoci z warstwy izolacji termicznej.
 
Taśma uszczelniająco-naprawcza
Taśma uszczelniająco-naprawcza

Taśmy do membran dachowych

 • Taśma uszczelniająco-naprawcza - przeznaczona do łączenia membran, wykonywania uszczelnień w miejscach przejścia instalacji oraz do naprawy uszkodzeń. Zbudowana z włókniny polipropylenowej, od spodniej strony pokryta warstwą mocnego kleju.
 • Taśma pod kontrłaty - przeznaczona do stosowania pod kontrłatami w celu uszczelnienia miejsc przebicia membrany przez gwoździe lub zszywki. Zbudowana z pianki polietylenowej i pokryta z jednej strony klejem. Mocowana do spodniej strony kontrłat niweluje także wszelkie nierówności pomiędzy elementami drewnianymi a membraną.  
Taśma Koramic Flexi
Koramic Flexi (Aluminium + tkanina techniczna)

Taśmy kalenicowe

Zapewniające właściwą wentylację kalenic i grzbietów dachu. Gwarantuje przepuszczalność powietrza. Jednocześnie skutecznie zabezpiecza przed wnikaniem pod pokrycie dachu zanieczyszczeń, wody i śniegu.
 • Koramic Flexi - taśma kalenicowa  gwarantująca przepuszczalność powietrza na poziomie 380 cm3/cm2/s. Zbudowana z dwóch pasów profilowanego aluminium połączonego z tkaniną techniczną. Krawędzie taśmy od spodniej strony posiadają paski kleju butylowego zapewniającego szczelny i trwały montaż.
 • Koramic Alu - taśma kalenicowa  o powierzchni paroprzepuszczalnej ok. 110 cm2/mb. Zbudowana z profilowanego, perforowanego aluminium, od spodniej strony posiada paski kleju butylowego zapewniającego szczelny i trwały montaż.
Taśma do obróbki komina KoraFlex Super
Taśma do obróbki komina KoraFlex Super

Produkty do obróbki komina

Taśmy przeznaczone do obróbki komina i połączeń dachu ze ścianą dzięki pokryciu w całości od spodniej strony klejem butylowym zapewnia znakomitą szczelność wykonywanych połączeń
 • KoraFlex Standard - wykonana z profilowanego aluminium. Zapewnia łatwe formowanie i montaż dzięki profilowaniu w obydwu kierunkach.
 • KoraFlex Super - wykonana z profilowanego ołowiu. Zapewnia bardzo łatwe formowanie i montaż dzięki profilowaniu w kształcie plastra miodu.
 • Profile KoraFlex - Aluminiowe listwy służące do estetycznego wykończenia obróbek komina wykonywanych przy pomocy taśm KoraFlex.  
Siatka ochrona i grzebień okapu z kratką
Siatka ochrona i grzebień okapu z kratką

Elementy okapu

 • Grzebień okapu - wykonany z polipropylenu, skutecznie zabezpiecza dach przed przedostawaniem się pod połać ptaków, drobnych zwierząt i dużych owadów.
 • Grzebień okapu z kratką - wykonany z polipropylenu, skutecznie zabezpiecza dach przed przedostawaniem się pod połać ptaków, drobnych zwierząt i dużych owadów, a jednocześnie zapewnia większy przepływ powietrza.
 • Kratka wentylacyjna okapu - wykonana z polipropylenu, zapewnia właściwy przepływ powietrza w przypadku dachówek płaskich.
 • Siatka ochronna okapu - wykonana z polipropylenu, skutecznie zabezpiecza dach przed przedostawaniem się pod połać ptaków, drobnych zwierząt i dużych owadów.
 • Pas nadrynnowy - Prefabrykowany element wykonany z blachy aluminiowej, uniemożliwia przedostawanie się spływającej wody do konstrukcji dachu ułatwiając jej prawidłowe odprowadzenie do rynny.

Zabezpieczenie kosza dachowego

 • Kosz dachowy  - prefabrykowany element wykonany z blachy aluminiowej. Wyróżnia się wysoką sztywnością, natomiast jego podłużne przetłoczenia ułatwiają ręczne formowanie przez dekarza podczas procesu montażu na dachu. Montaż powinien się odbywać przy pomocy specjalnych klamer, które umożliwią mocowanie kosza bez jego dziurawienia.
 • Klamry do kosza dachowego - specjalnie przystosowane do mocowania prefabrykowanego kosza dachowego bez jego dziurawienia,  wykonane z blachy aluminiowej.

Elementy mocujące

 • Spinki SturmFIX - innowacyjny system mocowania dachówek ceramicznych marki Koramic, który umożliwia mocowanie dwóch dachówek za pomocą jednej spinki. Dostępny dla wybranych modeli dachówek. Przeczytaj więcej tutaj
 • Spinki do dachówek – spinki przeznaczone do szybkiego i bezpiecznego mocowanie dachówek zakładkowych oraz  dachówek Mnich-Mniszka.
 • Klamry do gąsiorów - umożliwiające mocowanie gąsiorów do łat kalenicowych i grzbietowych, dostępne do wszystkich modeli gąsiorów Koramic.
 • Wspornik łaty kalenicowej - umożliwia właściwe i bezpieczne zamocowanie drewnianej łaty na kalenicy i grzbiecie dachu. Wykazuje wysoką odporność na korozję dzięki wykonaniu ze stali ocynkowanej ogniowo.
Ława i stopień kominiarski
Ława i stopień kominiarski

System komunikacji dachowej

Na system komunikacji dachowej Koramic składają się stopnie i ławy kominiarskie. Umożliwiają one bezpieczną inspekcję dachu oraz ułatwiają dostęp do przewodów kominowych  w celu wykonania niezbędnych przeglądów i napraw. Wszystkie produkty są znakomicie dopasowane do dachówek ceramicznych Koramic i zabezpieczone przed wpływem warunków atmosferycznych poprzez ocynkowanie ogniowe.

System przeciwśniegowy

To elementy zapewniające bezpieczeństwo mieszkańcom i użytkownikom budynków chroniąc ich oraz ich majątek (np. samochody) przed zsuwającym się z dachu śniegiem, który z racji na swój ciężar mógłby wyrządzić poważne szkody. To śniegowstrzymywacze, płotki śniegowe oraz wsporniki pod belkę śniegową. Wszystkie produkty są dopasowane do dachówek ceramicznych Koramic i zabezpieczone przed wpływem warunków atmosferycznych poprzez ocynkowanie ogniowe.

Polecane informacje