Co to są membrany dachowe Koramic?

Membrany dachowe Koramic
Membrany dachowe Koramic to najlepsza ochrona dachu pokrytego dachówkami ceramicznymi. Dzięki bardzo wysokiej paroprzepuszczalności połączonej z doskonałą wodoszczelnością zapewniają znakomitą ochronę przed deszczem i śniegiem dla izolacji termicznej dachu, umożliwiając jednocześnie wentylację i odprowadzenie nadmiaru wilgoci z warstwy izolacji termicznej.

Charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki mechaniczne powstające podczas montażu oraz znakomitymi parametrami technicznymi i funkcjonalnością przez cały okres użytkowania. Są bezpieczne dla zdrowia, gdyż nie zawierają żadnych substancji niebezpiecznych.
 
Membrany dachowe Koramic to produkty wielowarstwowe o wysokich parametrach przeznaczone do montażu na dachach skośnych , na konstrukcjach bez deskowania jak i z pełnym deskowaniem. Podstawową różnicą między nią, a tradycyjną powłoką do hydroizolacji jest możliwość układania membran, bezpośrednio na warstwie izolacji cieplnej. Umożliwia to użycie grubszej warstwy wełny mineralnej, co znacząco poprawia parametry cieplne dachu.

To podstawowy element, zapewniający właściwą pracę izolacji termicznej. Z jednej strony bardzo dobrze chroni przed wodą opadową, z drugiej gwarantuje doskonałe odprowadzenie pary wodnej z wnętrza budynku, eliminując możliwość zawilgocenia izolacji termicznej.
 
Membrany dachowe Koramic
Membrany dachowe Koramic (kolejno): Premium 2P, Light, Plus

Bardzo istotną cechą jest wodoszczelność. Membrany Koramic posiadają klasę W1 ( ujednolicone parametry  ustalone jako standardy europejskie) , co oznacza,  że przeszły badanie, w którym przez 2 godziny poddawane były działaniu słupa wody o ciśnieniu 20 barów i wykazały pełną wodoszczelność.
 
Polipropylen nie jest obojętny na działanie promieni ultrafioletowych. Dlatego nie należy pozostawiać przykrytego membraną dachu zbyt długo bez ostatecznej osłony, jaką stanowi warstwa pokrycia. Jednak, że ze względu na proces montażu, membrana zawsze jest wystawiona na bezpośrednie działanie słońca. Czas, w którym powłoka membrany poddawana bezpośredniemu działaniu promieni UV nie traci swoich właściwości, wynosi w przypadku produktów Koramic nawet do 4 miesięcy.
 
W ofercie Koramic znajdują się 3 rodzaje membran: Koramic Light, Koramic Plus oraz Koramic Premium 2P – wszystkie o szerokości  1,5m i długości 50 metrów.

Korzyści z wyboru membran Koramic:
 
  • chronią przed wodą opadową wykazując pełną wodoszczelność zgodnie ze standardami europejskimi
  • eliminują możliwość zawilgocenia izolacji termicznej
  • gwarancja znakomitej osłony dla warstwy izolacji termicznej
  • zdecydowanie zmniejszenie stopnia skomplikowania dachu
  • pozwalają na efektywny dobór konstrukcji dachu, zmniejszając zależność parametrów elementów konstrukcyjnych, od wymaganej grubości ocieplenia
  • zastosowanie akcesoriów dachowych, pochodzących od jednego producenta, daje możliwość prawidłowego wykonania kompletnego dachu, za pomocą sprawdzonych i dokładnie do siebie dopasowanych elementów

Polecane informacje