Dachówka płaska Orea 9

Płaska dachówka Orea 9 - dom jednorodzinny
Dachówka ceramiczna Orea 9 na gotowej połaci tworzy wrażenie gładkiego, niemal pozbawionego faktury dachu. Minimalistyczna forma w połączeniu z klasycznymi barwami, w jakich dostępna jest ta dachówka sprawiają, że stanowi ona doskonałe zwieńczenie zarówno domów nowoczesnych, jak i tych o bardziej tradycyjnej architekturze.

Dach dwuspadowy

Duże wymiary (wystarczy 9,6 sztuk na m2) w połączeniu z płaską powierzchnią, sprawiają że dachówki ceramiczne Orea 9 to zupełnie nowe możliwości estetyczne. Faktura gotowego dachu jest bardzo delikatna i niemal niewidoczna, natomiast poziomy kierunek połaci wyraźnie podkreślony. Dachówki płaskie najlepiej prezentują się na prostych, dwuspadowych dachach, gdzie w pełni wykorzystane są ich walory wizualne.
 
Większe wymiary predysponują dachówkę Orea 9 do wykorzystania na obiekty o nieskomplikowanej połaci dachowej. Tego typu dach sprawia wrażenie lekkiego i smukłego, nawet, gdy wybierze się ciemne kolory, takie jak szara angoba i antracytowa angoba szlachetna.
 

Orea 9 na elewacji

Specjalne zamki, które służą do montażu sprawiają, że można tę płaską dachówkę układać również na elewacji. Otwiera to ogromne możliwości oryginalnej aranżacji fasady. Można na przykład zastosować dachówkę Orea 9 na dachu i górnym fragmencie szczytów i ścian, uzyskując efektowne, płynne przejście połaci dachowej na ściany zewnętrzne.
 
Istnieje też możliwość zastosowania tej dachówki w domach o płaskim dachu, gdzie zamiast połaci, pokryje ona całą elewację. To rozwiązanie jest odpowiedzią na poszukiwania w nowoczesnej architekturze niestandardowych rozwiązań wykończenia z zewnątrz domu czy budynku użytkowego.
 

Dachówkę Orea 9 wyróżnia:

  • Doskonały kształt - swoją idealnie płaską i gładką powierzchnię zawdzięcza technologii produkcji, gdzie każda sztuka wypalana jest w oddzielnej formie (tzw. H-kasecie). Proces wytwarzania tej dachówki zapewnia najwyższą trwałość produktu. Wypalana w wysokich temperaturach glina zmienia się w twardy, niezwykle odporny materiał, dzięki czemu dachówki ceramiczne nie zmieniają kształtu i nie pękają.

  • Nieszablonowe możliwości ułożenia - Orea 9 jest dostępna z pełną gamą dodatków ceramicznych, które umożliwiają prawidłowe wykonanie dachu od strony technicznej oraz pomagają wykończyć w estetyczny sposób każdy detal. Dzięki dostępności dachówki połówkowej oraz połówkowych dachówek szczytowych, można układać połać na dwa sposoby. Poza tym tradycyjnym, dachówkę Orea 9 można zastosować także w ułożeniu mijankowym, z przesunięciem o połowę w kolejnych rzędach.

  • Trwałe kolory - oryginalną estetykę uzupełniają cztery, utrzymane w ciemnej tonacji kolory– szara angoba, antracytowa angoba matowa oraz grafitowa i czarna angoba szlachetna . Ta pierwsza jest nieco jaśniejsza od pozostałych, przez co lepiej łączy się z elewacją z ciemnego klinkieru lub wykończoną białym tynkiem, gdy nie chcemy uzyskać efektu dużego kontrastu między pokryciem a fasadą. Pozostałe, utrzymane w ciemniejszej tonacji pięknie komponują się z ceglaną elewacją w naturalnych kolorach czy z elewacjami w domach drewnianych. Orea 9 dostępna jest też w naturalnej czerwieni, która pięknie ozdobi klasyczne domy, pokryte jasnym tynkiem. Wszystkie kolory można wybierać bez obaw, że ich odcienie wyblakną z upływem lat. Angoba natryskiwana jest na powierzchnię dachówki przed poddaniem jej procesowi wypału. Pod wypływem wysokiej temperatury, kolor spieka się z powierzchnią dachówki, dzięki czemu jest odporny na działanie promieni UV. Kolor dachówki czerwonej wynika z barwy naturalnej gliny a ta również nie zmienia go z upływem lat.

  • Kompletny dach ceramiczny. Stosunkowo duże wymiary (47,0 x 30,5 cm) oraz zamki, charakterystyczne dla dachówek zakładkowych, ułatwiają montaż Orea 9 i tym samym skracają czas układania pokrycia. Wytłoczone na dwóch zbiegających się ze sobą krawędziach (górnej i bocznej lewej) zamki kolejnych dachówek zazębiają się po ich ułożeniu, przez co uzyskuje się wyjątkowo szczelne i spójne pokrycie. Kompletne pokrycie wykonane z dachówki Orea 9 to również inne produkty z oferty akcesoriów technicznych Koramic, jak m.in. membrany paroprzepuszczalne, taśmy wentylacyjne i uszczelniające, produkty mocujące oraz zapewniające bezpieczeństwo. Stanowią one idealne i niezbędne uzupełnienie wyrobów ceramicznych.

Polecane informacje