Wienerberger - kim jesteśmy

O Nas

Wienerberger - kim jesteśmy

Na rynku polskim jesteśmy obecni jako Wienerberger Ceramika Budowlana od 1995 roku. Produkujemy i sprzedajemy wyłącznie rozwiązania ceramiczne. Naszą  działalność rozpoczęliśmy od produkcji i sprzedaży produktów pod marką Porotherm, w fabryce zlokalizowanej na północy Polski, w Lęborku. Przez kolejne lata rozwijaliśmy się zwiększając swoje możliwości produkcyjne, dbając o jakość produktów, rozwijając sieć dystrybucji a także konsekwentnie budując na polskim rynku markę nowoczesnych, ciepłych, ceramicznych pustaków. Jako pierwsi wprowadziliśmy cegły poryzowane, łączone na pióro i wpust było to niewątpliwie rewolucją na polskim rynku budowlanym a marka Porotherm szybko stała się dla inwestorów i wykonawców synonimem szybkiego i nowoczesnego budowania. W 2002  nasze portfolio  wzbogaciło się o nowy produkt i markę – cegły klinkierowe Terca. Uzupełnieniem ceramicznej oferty stała się w 2004 roku marka ceramicznych dachówek Koramic. W 2009 roku  wprowadziliśmy na rynek szlifowane pustaki Porotherm łączone na cienkospoinową zaprawę Porotherm Profi a rok później Porotherm Dryfix –innowacyjny najwyższej jakości system murowania na sucho.

Jesteśmy częścią Wienerberger Group

Wienerberger - firma, obecna na rynku polskim od 1995 roku,  jest częścią globalnego koncernu Wienerberger AG z siedzibą w Wiedniu,  który towarzyszy budującym inwestorom od 1819 roku. Jesteśmy wielonarodowym producentem ceramicznych cegieł konstrukcyjnych, ceramicznych cegieł klinkierowych i ceramicznych dachówek, plastikowych i ceramicznych systemów rur a także bruków ceramicznych i betonowych. Jesteśmy największym światowym producentem cegieł konstrukcyjnych a także w pozostałych segmentach firma zajmuje czołowe pozycje. Połączenie prawie 200 letniej tradycji z najnowocześniejszymi technologiami powoduje, że od wielu lat zajmuje na polskim rynku pozycję lidera jakości i innowacji.
 
Wienerberger Ceramika Budowlana jest częścią Clay Building Materials Europe, którego główną działalnością jest produkcja oraz dostarczanie na rynek ceramicznych materiałów budowlanych. Siedziba Clay Building Materials Europe mieści się w Austrii, w dzielnicy Wiednia Wienerberg, skąd firma zaczerpnęła swoją nazwę. To także adres siedziby Wienerberger AG.
 
Więcej informacji: www.wienerberger.com
 
Nasza wizja:
Chcemy być najlepiej postrzeganym producentem materiałów budowlanych i rozwiązań infrastrukturalnych oraz preferowanym pracodawcą na rynku. Dzielimy się wartościami, wiedzą, doświadczeniem i sukcesami.
 
Nasza misja:
Polepszamy jakość życia ludzi przez dostarczanie wyjątkowych, zrównoważonych rozwiązań budowlanych i infrastrukturalnych.
 
Nasze wartości:
 
Wiedza
 • Nieustannie się rozwijamy i kształcimy, by tworzyć innowacyjne rozwiązania niosące naszym klientom wartość dodaną.
 • Niezmiennie pozostajemy liderem technologicznym i wyznaczamy trendy w branży materiałów budowlanych.
 • Stosujemy najlepsze systemy i procesy z myślą o wartości dodanej dla naszych klientów.
Pasja
 • Jesteśmy dumni z naszych rozwiązań i usług.
 • Wierzymy, że nasza praca ma pozytywny wpływ na środowisko i jakość życia naszych klientów. Dzielimy się tą wiarą i pasją.
 • Jesteśmy dumni z  bycia ekspertami w swojej dziedzinie i chętnie dzielimy się wiedzą i informacjami ze współpracownikami.
Uczciwość i Szacunek
 • Traktujemy naszych klientów i współpracowników tak,  jak sami chcielibyśmy być traktowani.
 • Akceptujemy różnice zdań i traktujemy je jako szansę na rozwój.
 • Doceniamy odmienność regionalną i kulturową i korzystamy z jej potencjału przy tworzeniu nowych rozwiązań
Orientacja na klienta
 • Rozumiemy oczekiwania naszych klientów i oferujemy im rozwiązania niosące wartość dodaną.
 • Sukces naszych klientów jest podstawą naszego sukcesu.
 • Dbamy o doskonałe relacje z klientami, by jak najlepiej rozumieć ich oczekiwania.
Przedsiębiorczość
 • Przyszły sukces firmy to nasz sukces,  dlatego działamy z zaangażowaniem i determinacją.
 • Dostarczamy rozwiązania – nie problemy.
 • Pieniądze firmy szanujemy tak, jak własne.
Jakość
 • Dostarczamy naszym klientom systemowe rozwiązania budowlane najwyższej jakości.
 • Podstawą naszej pracy jest ciągłe doskonalenie rozwiązań i procesów.
 • Wiemy, że wyznacznikiem jakości jest ocena klientów.
Odpowiedzialność
 • Otwarcie i szczerze komunikujemy się ze współpracownikami i klientami.
 • Traktujemy naszych współpracowników i klientów z szacunkiem.
 • Precyzyjnie wyznaczamy cele i udzielamy konstruktywnej informacji zwrotnej.

Wienerberger jako pracodawca

Wienerberger to miejsce dla ludzi ciekawych świata, którzy potrafią dzielić swoją pasję z zaangażowaniem w pracy. Wierzymy, że nasi pracownicy są jednym z głównych czynników naszego sukcesu. To dzięki ich kwalifikacjom i motywacji zajmujemy na rynku pozycję lidera jakości i innowacji. 
 
Jesteśmy przekonani, że wzajemne zaufanie, ukierunkowany rozwój naszych pracowników oraz wysoka kultura korporacyjna pozwalają stworzyć solidne podstawy dla kształtowania własnego rozwoju zawodowego pracowników, ich osobistego zaangażowania i naszego wspólnego sukcesu.
 
Od naszych pracowników oczekujemy zrozumienia klienta i dostrzegania potrzeb rynku, orientacji na klienta, komunikatywności i proponowania rozwiązań. W zamian oferujemy adekwatne wynagrodzenie, motywujący system premiowania, możliwość uczestniczenia w rozwoju firmy –warunki umożliwiające rozwój i osiąganie sukcesu zawodowego.
 
Zbuduj z Wienerberger swoją karierę. Z nami odkryjesz i rozwiniesz swój talent.

Programy Praktyk

Współpraca z AGH
W ramach współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie organizujemy Obóz Ceramika, wycieczki technologiczne oraz oferujemy 6-tygodniowe praktyki wakacyjne w naszych zakładach produkcyjnych. Praktyki przeznaczone są dla studentów, którzy ukończyli III roku studiów. Wybrani studenci po odbyciu praktyk mają możliwość sprawdzenia się podczas staży przemysłowych.
Wycieczki technologiczne skierowane do wszystkich studentów, są okazją do zwiedzania nowoczesnych zakładów produkcyjnych Wienerberger, podczas którego można zobaczyć jak wyglądają linie technologiczne i poznać przebieg procesu produkcji.
 
Staże
Studenci i uczniowie szkół technicznych zainteresowani odbyciem staży i praktyk w naszych zakładach mogą przysyłać zgłoszenia i CV na adres: praca@wienerberger.com
 
Wielu studentów, którzy zdobywali pierwsze doświadczenie podczas staży w Wienerberger związało swoją karierę z nami na dłużej.
 
Olga Bereza – Asystentka Zarządu
 
Jestem studentką ostatniego roku studiów magisterskich w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie. Moja przygoda z Wienerbergerem trwa od maja 2015 roku, rozpoczęłam jako stażystka w Dziale HR. Zajmowałam się szeroko pojętym wsparciem codziennej pracy działu, a dodatkowo sprawdzałam i rozwijałam swoje umiejętności podczas realizacji niepowtarzalnych projektów. Partnerstwo i zaangażowanie współpracowników pozwala na rozwój w wielu obszarach, m. in. miałam okazję aktywnie wspierać realizację zadań Działu Controllingu, a od września 2016 objęłam stanowisko Asystentki Zarządu. Dlaczego Wienerberger? Praca w Wienerberger to szansa na rozwój w międzynarodowym koncernie, możliwość nauki od najlepszych w swojej branży. Doskonała atmosfera pracy i elastyczność sprawiają, że każdego dnia z radością stawiam czoła nowym wyzwaniom.
 
Mateusz Madejski – Specjalista ds. technik pomiarowych
 
O firmie Wienerberger usłyszałem już na pierwszych latach studiów, podczas zajęć poświęconych ceramicznym elementom murowym. Określenie „pustak typu Porotherm” jest równie popularne na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, jak również na Politechnice Gdańskiej.
Poznałem firmę „od środka” uczestnicząc w warsztatach pod nazwą Obóz Ceramika, zorganizowanych w zakładzie w Kupnie. Ten krótki, 5-cio dniowy, ale jakże efektywny czas pozwolił na konfrontację teorii przedstawianej na uczelni z praktyką, z jaką zmagają się na co dzień pracownicy firmy. Moje zainteresowanie od razu wzbudziły tematy związane z pracą pieca i suszarni, szczególnie kwestie przepływu powietrza i energii. Moją uwagę przykuła pozytywna atmosfera i wiele możliwości rozwoju, jakie stwarza firma.
Kolejnym etapem był staż, który odbyłem w trakcie wakacji akademickich w zakładach: Lębork, Honoratka i Oleśnica, gdzie jeszcze lepiej poznałem technologię produkcji, nauczyłem się wykonywać i analizować pomiary oraz poznałem wiele aspektów funkcjonowania zakładów.
Następnie w ramach stażu przemysłowego ponownie zawitałem do zakładu w Lęborku, gdzie kontynuowałem temat związany z wprowadzeniem na suszarni instalacji LTD.  Moim zadaniem było także przygotowanie koncepcji instalacji podgrzewania wózków piecowych.
Podsumowując cały okres jaki spędziłem w firmie uwzględniając dobre warunki pracy, możliwość rozwoju, a przede wszystkim rzeczową i kompetentną kadrę z jaką mam możliwość pracować sprawiają, że jestem bardzo zadowolony z odbywanego stażu.
W sierpniu 2016 zostałem zatrudniony na stanowisku Specjalisty ds. technik pomiarowych w Dziale Engineeringu.
 
Kamil Grdeń – Kierownik Laboratorium w Kupnie
 
Przygodę z firmą Wienerberger zacząłem jeszcze w trakcie moich studiów na AGH w Krakowie, na kierunku Technologia Chemiczna. W roku 2013 firma wyszła z inicjatywą szkolenia studentów - zorganizowano pierwszy ,,Obóz Ceramika” w którym miałem przyjemność wziąć udział.
Tygodniowe warsztaty pozwoliły mi zapoznać się z procesem produkcji oraz pracą laboratorium – była to ogromna ilość wiedzy, przekazana przez doświadczonych pracowników w przystępnej i ekspresowej formie. Po zakończeniu Obozu Ceramika dostałem propozycję podjęcia stażu w Zakładzie Kupno. Okres stażu był bardzo owocny, udało mi się wykazać i pokazałem się z dobrej strony, co zaowocowało kolejną propozycją – podjęcia pracy na stanowisku Specjalisty ds. procesów technologicznych. Praca ta pozwoliła mi wykorzystać swoją wiedzę i wdrożyć w życie zakładu parę usprawnień oraz nabyć bezcennego w tej branży doświadczenia.
W roku 2016 awansowałem na stanowisko Kierownika Laboratorium,  jest to dla mnie duże wyzwanie któremu staram się sprostać. Praca w firmie Wienerberger daje mi dużo satysfakcji, pozwala rozwinąć zainteresowania i poszerzać horyzonty. Ludzie z którymi współpracuję są bardzo mili, konkretni, kompetentni oraz otwarci na nowe osoby co przekłada się bezpośrednio na tworzenie atmosfery współpracy.
Uważam, że współpraca pomiędzy młodymi osobami, absolwentami czy też studentami  a firmą Wienerberger daje obopólne korzyści. Jednym daje rozwój i czerpanie wiedzy od ludzi doświadczonych w branży a drugim szansę na wyszukanie wśród młodzieży przyszłych specjalistów oraz fachowców.

Oferty pracy

W związku z dalszym rozwojem organizacji poszukujemy obecnie kandydatów na stanowiska:
 
Specjalista ds. zakupów surowców produkcyjnych (Miejsce pracy: Warszawa)
 
Cel: Zarządzanie procesem zamawiania materiałów do produkcji
Dział: Zakupów & Logistyki

Zadania i obowiązki
 • Prowadzenie procesu zakupu materiałów i surowców do produkcji
 • Negocjacje warunków handlowych z dostawcami
 • Bieżąca analiza konkurencyjności dostawców
 • Terminowa realizacja zleceń zakupowych
 • Organizacja przewozów zamówionych surowców produkcyjnych
 • Okresowa ocena realizacji założeń budżetowych
 • Realizacja strategii wielu źródeł dostaw ( Multiple Sourcing )
 • Współudział w przygotowaniu budżetu
 • Inne zadania w obszarze zakupów w miarę potrzeb organizacji
Wymagania dotyczące kandydata:
 • Kreatywność i zdolność do rekomendowania nowych rozwiązań
 • Komunikatywność, sumienność, terminowość, bardzo dobra organizacja pracy
 • Samodzielność i umiejętność podejmowania decyzji
 • Wysoki poziom umiejętności negocjacyjnych
 • Umiejętności analityczne
 • Wykształcenie wyższe ekonomiczne lub pokrewne
 • Minimum 3 letnie doświadczenie zawodowe w firmie o profilu produkcyjnym w dziale zakupów
 • Bardzo dobra znajomość obsługi Ms Excel
 • Język angielski w stopniu komunikatywnym
 • Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w zakupach materiałów sypkich, logistyce oraz znajomość obsługi SAP
Zainteresowanych kandydatów prosimy o przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym i klauzulą o ochronie danych osobowych za pomocą:praca@wienerberger.com
 
W CV prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o. moich danych osobowych zawartych w moje ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji /zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Dziennik Ustaw nr 133 poz.883/.”
Podanie danych jest dobrowolne, a każda osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania.
Tylko zgłoszenia zawierające taką klauzulę będą wzięte pod uwagę.
 
 
Elektryk Przemysłowy (Miejsce pracy: Częstochowa)
 
Podstawowy zakres obowiązków:
 • Utrzymanie sprawności linii technologicznych i maszyn produkcyjnych w zakresie układów elektrycznych i automatycznego sterowania
 • Diagnozowanie uszkodzeń oraz naprawa maszyn i urządzeń
 • Usuwanie awarii na liniach produkcyjnych: mechaniczne, elektryczne
 • Uruchamianie nowych i optymalizacje istniejących systemów elektryki i automatyki
Wymagania:
 • Wykształcenie min. średnie techniczne (elektryk, automatyk, elektronik)
 • Doświadczenie na podobnym stanowisku
 • Umiejętność pracy z dokumentacją techniczną
 • Znajomość urządzeń automatyki przemysłowej (przetwornice częstotliwości, serwonapędy itp.)
 • Umiejętność diagnozowania oraz naprawy usterek sterowników PLC
 • Gotowość do pracy w systemie zmianowym
 • Znajomość podstawowych zagadnień  z mechaniki ( sterowanie pneumatyczne, hydrauliczne)
 • Uprawnienia eksploatacyjnych SEP do 1kV
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: praca@wienerberger.com
 
W CV prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o. moich danych osobowych zawartych w moje ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji /zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Dziennik Ustaw nr 133 poz.883/.”
Podanie danych jest dobrowolne, a każda osoba, której dane dotyczą, ma prawo wglądu do swoich danych oraz prawo ich poprawiania.
Tylko zgłoszenia zawierające taką klauzulę będą wzięte pod uwagę.