Wienerberger - kim jesteśmy

O Nas

Wienerberger - kim jesteśmy

Na rynku polskim jesteśmy obecni jako Wienerberger Ceramika Budowlana od 1995 roku. Produkujemy i sprzedajemy wyłącznie rozwiązania ceramiczne. Naszą  działalność rozpoczęliśmy od produkcji i sprzedaży produktów pod marką Porotherm, w fabryce zlokalizowanej na północy Polski, w Lęborku. Przez kolejne lata rozwijaliśmy się zwiększając swoje możliwości produkcyjne, dbając o jakość produktów, rozwijając sieć dystrybucji a także konsekwentnie budując na polskim rynku markę nowoczesnych, ciepłych, ceramicznych pustaków. Jako pierwsi wprowadziliśmy cegły poryzowane, łączone na pióro i wpust było to niewątpliwie rewolucją na polskim rynku budowlanym a marka Porotherm szybko stała się dla inwestorów i wykonawców synonimem szybkiego i nowoczesnego budowania. W 2002  nasze portfolio  wzbogaciło się o nowy produkt i markę – cegły klinkierowe Terca. Uzupełnieniem ceramicznej oferty stała się w 2004 roku marka ceramicznych dachówek Koramic. W 2009 roku  wprowadziliśmy na rynek szlifowane pustaki Porotherm łączone na cienkospoinową zaprawę Porotherm Profi a rok później Porotherm Dryfix –innowacyjny najwyższej jakości system murowania na sucho.

Jesteśmy częścią Wienerberger Group

Wienerberger - firma, obecna na rynku polskim od 1995 roku,  jest częścią globalnego koncernu Wienerberger AG z siedzibą w Wiedniu,  który towarzyszy budującym inwestorom od 1819 roku. Jesteśmy wielonarodowym producentem ceramicznych cegieł konstrukcyjnych, ceramicznych cegieł klinkierowych i ceramicznych dachówek, plastikowych i ceramicznych systemów rur a także bruków ceramicznych i betonowych. Jesteśmy największym światowym producentem cegieł konstrukcyjnych a także w pozostałych segmentach firma zajmuje czołowe pozycje. Połączenie prawie 200 letniej tradycji z najnowocześniejszymi technologiami powoduje, że od wielu lat zajmuje na polskim rynku pozycję lidera jakości i innowacji.
 
Wienerberger Ceramika Budowlana jest częścią Clay Building Materials Europe, którego główną działalnością jest produkcja oraz dostarczanie na rynek ceramicznych materiałów budowlanych. Siedziba Clay Building Materials Europe mieści się w Austrii, w dzielnicy Wiednia Wienerberg, skąd firma zaczerpnęła swoją nazwę. To także adres siedziby Wienerberger AG.
 
Więcej informacji: www.wienerberger.com
 
Nasza wizja:
Chcemy być najlepiej postrzeganym producentem materiałów budowlanych i rozwiązań infrastrukturalnych oraz preferowanym pracodawcą na rynku. Dzielimy się wartościami, wiedzą, doświadczeniem i sukcesami.
 
Nasza misja:
Polepszamy jakość życia ludzi przez dostarczanie wyjątkowych, zrównoważonych rozwiązań budowlanych i infrastrukturalnych.
 
Nasze wartości:
 
Wiedza
 • Nieustannie się rozwijamy i kształcimy, by tworzyć innowacyjne rozwiązania niosące naszym klientom wartość dodaną.
 • Niezmiennie pozostajemy liderem technologicznym i wyznaczamy trendy w branży materiałów budowlanych.
 • Stosujemy najlepsze systemy i procesy z myślą o wartości dodanej dla naszych klientów.
Pasja
 • Jesteśmy dumni z naszych rozwiązań i usług.
 • Wierzymy, że nasza praca ma pozytywny wpływ na środowisko i jakość życia naszych klientów. Dzielimy się tą wiarą i pasją.
 • Jesteśmy dumni z  bycia ekspertami w swojej dziedzinie i chętnie dzielimy się wiedzą i informacjami ze współpracownikami.
Uczciwość i Szacunek
 • Traktujemy naszych klientów i współpracowników tak,  jak sami chcielibyśmy być traktowani.
 • Akceptujemy różnice zdań i traktujemy je jako szansę na rozwój.
 • Doceniamy odmienność regionalną i kulturową i korzystamy z jej potencjału przy tworzeniu nowych rozwiązań
Orientacja na klienta
 • Rozumiemy oczekiwania naszych klientów i oferujemy im rozwiązania niosące wartość dodaną.
 • Sukces naszych klientów jest podstawą naszego sukcesu.
 • Dbamy o doskonałe relacje z klientami, by jak najlepiej rozumieć ich oczekiwania.
Przedsiębiorczość
 • Przyszły sukces firmy to nasz sukces,  dlatego działamy z zaangażowaniem i determinacją.
 • Dostarczamy rozwiązania – nie problemy.
 • Pieniądze firmy szanujemy tak, jak własne.
Jakość
 • Dostarczamy naszym klientom systemowe rozwiązania budowlane najwyższej jakości.
 • Podstawą naszej pracy jest ciągłe doskonalenie rozwiązań i procesów.
 • Wiemy, że wyznacznikiem jakości jest ocena klientów.
Odpowiedzialność
 • Otwarcie i szczerze komunikujemy się ze współpracownikami i klientami.
 • Traktujemy naszych współpracowników i klientów z szacunkiem.
 • Precyzyjnie wyznaczamy cele i udzielamy konstruktywnej informacji zwrotnej.

Wienerberger jako pracodawca

Wienerberger to miejsce dla ludzi ciekawych świata, którzy potrafią dzielić swoją pasję z zaangażowaniem w pracy. Wierzymy, że nasi pracownicy są jednym z głównych czynników naszego sukcesu. To dzięki ich kwalifikacjom i motywacji zajmujemy na rynku pozycję lidera jakości i innowacji. 
 
Jesteśmy przekonani, że wzajemne zaufanie, ukierunkowany rozwój naszych pracowników oraz wysoka kultura korporacyjna pozwalają stworzyć solidne podstawy dla kształtowania własnego rozwoju zawodowego pracowników, ich osobistego zaangażowania i naszego wspólnego sukcesu.
 
Od naszych pracowników oczekujemy zrozumienia klienta i dostrzegania potrzeb rynku, orientacji na klienta, komunikatywności i proponowania rozwiązań. W zamian oferujemy adekwatne wynagrodzenie, motywujący system premiowania, możliwość uczestniczenia w rozwoju firmy –warunki umożliwiające rozwój i osiąganie sukcesu zawodowego.
 
Zbuduj z Wienerberger swoją karierę. Z nami odkryjesz i rozwiniesz swój talent.

Programy Praktyk

Współpraca z AGH
W ramach współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie organizujemy Obóz Ceramika, wycieczki technologiczne oraz oferujemy 6-tygodniowe praktyki wakacyjne w naszych zakładach produkcyjnych. Praktyki przeznaczone są dla studentów, którzy ukończyli III roku studiów. Wybrani studenci po odbyciu praktyk mają możliwość sprawdzenia się podczas staży przemysłowych.
Wycieczki technologiczne skierowane do wszystkich studentów, są okazją do zwiedzania nowoczesnych zakładów produkcyjnych Wienerberger, podczas którego można zobaczyć jak wyglądają linie technologiczne i poznać przebieg procesu produkcji.
 
Staże
Studenci i uczniowie szkół technicznych zainteresowani odbyciem staży i praktyk w naszych zakładach mogą przysyłać zgłoszenia i CV na adres: praca@wienerberger.com
 
Wielu studentów, którzy zdobywali pierwsze doświadczenie podczas staży w Wienerberger związało swoją karierę z nami na dłużej.
 
Olga Bereza – Asystentka Zarządu
 
Jestem studentką ostatniego roku studiów magisterskich w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Zarządzanie. Moja przygoda z Wienerbergerem trwa od maja 2015 roku, rozpoczęłam jako stażystka w Dziale HR. Zajmowałam się szeroko pojętym wsparciem codziennej pracy działu, a dodatkowo sprawdzałam i rozwijałam swoje umiejętności podczas realizacji niepowtarzalnych projektów. Partnerstwo i zaangażowanie współpracowników pozwala na rozwój w wielu obszarach, m. in. miałam okazję aktywnie wspierać realizację zadań Działu Controllingu, a od września 2016 objęłam stanowisko Asystentki Zarządu. Dlaczego Wienerberger? Praca w Wienerberger to szansa na rozwój w międzynarodowym koncernie, możliwość nauki od najlepszych w swojej branży. Doskonała atmosfera pracy i elastyczność sprawiają, że każdego dnia z radością stawiam czoła nowym wyzwaniom.
 
Mateusz Madejski – Specjalista ds. technik pomiarowych
 
O firmie Wienerberger usłyszałem już na pierwszych latach studiów, podczas zajęć poświęconych ceramicznym elementom murowym. Określenie „pustak typu Porotherm” jest równie popularne na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, jak również na Politechnice Gdańskiej.
Poznałem firmę „od środka” uczestnicząc w warsztatach pod nazwą Obóz Ceramika, zorganizowanych w zakładzie w Kupnie. Ten krótki, 5-cio dniowy, ale jakże efektywny czas pozwolił na konfrontację teorii przedstawianej na uczelni z praktyką, z jaką zmagają się na co dzień pracownicy firmy. Moje zainteresowanie od razu wzbudziły tematy związane z pracą pieca i suszarni, szczególnie kwestie przepływu powietrza i energii. Moją uwagę przykuła pozytywna atmosfera i wiele możliwości rozwoju, jakie stwarza firma.
Kolejnym etapem był staż, który odbyłem w trakcie wakacji akademickich w zakładach: Lębork, Honoratka i Oleśnica, gdzie jeszcze lepiej poznałem technologię produkcji, nauczyłem się wykonywać i analizować pomiary oraz poznałem wiele aspektów funkcjonowania zakładów.
Następnie w ramach stażu przemysłowego ponownie zawitałem do zakładu w Lęborku, gdzie kontynuowałem temat związany z wprowadzeniem na suszarni instalacji LTD.  Moim zadaniem było także przygotowanie koncepcji instalacji podgrzewania wózków piecowych.
Podsumowując cały okres jaki spędziłem w firmie uwzględniając dobre warunki pracy, możliwość rozwoju, a przede wszystkim rzeczową i kompetentną kadrę z jaką mam możliwość pracować sprawiają, że jestem bardzo zadowolony z odbywanego stażu.
W sierpniu 2016 zostałem zatrudniony na stanowisku Specjalisty ds. technik pomiarowych w Dziale Engineeringu.
 
Kamil Grdeń – Kierownik Laboratorium w Kupnie
 
Przygodę z firmą Wienerberger zacząłem jeszcze w trakcie moich studiów na AGH w Krakowie, na kierunku Technologia Chemiczna. W roku 2013 firma wyszła z inicjatywą szkolenia studentów - zorganizowano pierwszy ,,Obóz Ceramika” w którym miałem przyjemność wziąć udział.
Tygodniowe warsztaty pozwoliły mi zapoznać się z procesem produkcji oraz pracą laboratorium – była to ogromna ilość wiedzy, przekazana przez doświadczonych pracowników w przystępnej i ekspresowej formie. Po zakończeniu Obozu Ceramika dostałem propozycję podjęcia stażu w Zakładzie Kupno. Okres stażu był bardzo owocny, udało mi się wykazać i pokazałem się z dobrej strony, co zaowocowało kolejną propozycją – podjęcia pracy na stanowisku Specjalisty ds. procesów technologicznych. Praca ta pozwoliła mi wykorzystać swoją wiedzę i wdrożyć w życie zakładu parę usprawnień oraz nabyć bezcennego w tej branży doświadczenia.
W roku 2016 awansowałem na stanowisko Kierownika Laboratorium,  jest to dla mnie duże wyzwanie któremu staram się sprostać. Praca w firmie Wienerberger daje mi dużo satysfakcji, pozwala rozwinąć zainteresowania i poszerzać horyzonty. Ludzie z którymi współpracuję są bardzo mili, konkretni, kompetentni oraz otwarci na nowe osoby co przekłada się bezpośrednio na tworzenie atmosfery współpracy.
Uważam, że współpraca pomiędzy młodymi osobami, absolwentami czy też studentami  a firmą Wienerberger daje obopólne korzyści. Jednym daje rozwój i czerpanie wiedzy od ludzi doświadczonych w branży a drugim szansę na wyszukanie wśród młodzieży przyszłych specjalistów oraz fachowców.

Oferty pracy

W związku z dalszym rozwojem organizacji poszukujemy obecnie kandydatów na stanowiska:
 
Młodszy Administrator aplikacji biznesowych oraz systemów Windows
 
Miejsce pracy: Warszawa
 
Zakres obowiązków:
 • Wsparcie przy administracji technicznej systemami informatycznymi firmy
 • Administracja i konfiguracja serwerów aplikacyjnych oraz baz danych
 • Definiowanie oczekiwań użytkowników aplikacji w zakresie niezbędnych zmian w ich funkcjonalności
 • Koordynowanie działań związanych z aktualizacją, rozwojem oraz wdrażaniem aplikacji biznesowych
 • Wsparcie wewnętrznego zespołu Service Desk w rozwiązywaniu technicznych zagadnień związanych z obsługiwanymi systemami
 • Tworzenie oraz utrzymywanie interfejsów wymiany danych pomiędzy systemem SAP a innymi systemami zewnętrznymi
 • Prowadzenie oraz uczestnictwo w projektach usprawniających funkcjonowanie organizacji oraz optymalizację procesów biznesowych
Wymagane kwalifikacje
 • Bardzo dobra znajomość systemów operacyjnych Microsoft Windows Server (2012R2/2016)
 • Praktyczna znajomość serwerów aplikacyjnych oraz serwerów WWW: IBM WebSphere Application Server, Apache Tomcat, Microsoft IIS
 • Praktyczna znajomość relacyjnych baz danych (Oracle, MS-SQL), w tym umiejętność budowania kwerend SQL
 • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację
 • Zdolność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów
Dodatkowe atuty
 • Bardzo dobra znajomość systemów operacyjnych Linux
 • Znajomość systemów klasy ERP, w szczególnośći SAP
 • Znajomość technologii konteneryzacji (Docker)
 • Znajomość zagadnień automatyzacji provisioningu środowisk serwerowych Windows z wykorzystaniem Powershell DSC
 • Znajomość rozwiązań integracji SAP oraz SAP ABAP-Webservices
 • Znajomość zagadnień elektronicznej wymiany danych EDI
 • Praktyczna znajomość serwisów raportowych oraz analitycznych: MS SQL Reporting Services, IBM Cognos, Qlik Sense
 • Znajomość zagadnień integracji systemów (SOAP/REST)
Zainteresowanych kandydatów prosimy o przesyłanie aplikacji na adres: praca@wienerberger.com
 
W CV prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli:
 
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o. w Warszawie moich danych osobowych zawartych w moje ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji. Jestem świadomy przysługującego mi prawa do wglądu oraz poprawiania moich danych, a także dobrowolności ich podania. /zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Dziennik Ustaw nr 133 poz.883/.”

Dokumenty bez podanej wyżej klauzuli nie będą brane pod uwagę pod kątem prowadzonego procesu rekrutacyjnego i będą usuwane.
 
 
Specjalista ds.HR
 
Miejsce pracy: Warszawa
 
Główne zadania:
 • Samodzielne prowadzenie rekrutacji i selekcji pracowników na stanowiska specjalistyczne i koordynacja rekrutacji w zakładach produkcyjnych
 • Kreowanie i wdrażanie działań  z zakresu employer branding
 • Wsparcie komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej
 • Organizacja i koordynacja szkoleń
 • Koordynowanie programów stażowych
 • Współtworzenie systemowych rozwiązań w zakresie HR
 • Udział w projektach
Oczekiwania wobec kandydatów:
 • Doświadczenie w pracy w dziale HR i prowadzeniu projektów rekrutacyjnych i rozwojowych
 • Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne i interpersonalne
 • Umiejętność pracy w zespole
 • Zdolności organizacyjne
 • Swobodne posługiwanie się aplikacjami pakietu MS Office (Excel, Word, Power Point)
 • Dobra znajomość języka angielskiego
 • Świadomość biznesowa
 • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki ekonomiczne lub związane z ZZL)
Oferujemy:
 • Możliwość rozwoju, zdobywania nowych umiejętności i udziału w ciekawych projektach
 • Atrakcyjne wynagrodzenie
 • Dobrą atmosferę pracy
 • Dodatkowe benefity (w tym prywatna opieka medyczna, pakiet socjalny, karta Multisport)
Zainteresowanych kandydatów prosimy o przesyłanie aplikacji na adres: praca@wienerberger.com
 
W CV prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli:
 
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o. w Warszawie moich danych osobowych zawartych w moje ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji. Jestem świadomy przysługującego mi prawa do wglądu oraz poprawiania moich danych, a także dobrowolności ich podania. /zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Dziennik Ustaw nr 133 poz.883/.”

Dokumenty bez podanej wyżej klauzuli nie będą brane pod uwagę pod kątem prowadzonego procesu rekrutacyjnego i będą usuwane.
 
 
Przedstawiciel handlowy ds. cegieł konstrukcyjnych i klinkierowych
 
Miejsce pracy: woj. Zachodniopomorskie
 
Do głównych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie promowanie i sprzedaż cegieł konstrukcyjnych Porotherm oraz klinkierowych Terca.
 
Oczekiwania wobec kandydatów:
 • Wykształcenie wyższe techniczne lub ekonomiczne – inżynier budownictwa mile widziany
 • Doświadczenie w sprzedaży nabyte podczas pracy na podobnym stanowisku
 • Znajomość środowiska budowlanego
 • Samodzielność w realizacji zadań, doskonała organizacja pracy
 • Komunikatywność, otwartość na współpracę
 • Wysoki poziom kompetencji negocjacyjnych i handlowych
 • Umiejętność budowania relacji
 • Silna motywacja do działania i zaangażowanie
 • Rejon zamieszkania Szczecin
Oferujemy:
 • Interesującą i pełną wyzwań pracę w firmie będącej liderem rynkowym
 • Możliwość rozwoju kompetencji
 • Umowę o pracę, motywacyjny system wynagradzania i pakiet benefitów, w tym prywatna opieka medyczna
 • Potrzebne narzędzia pracy
Zainteresowanych kandydatów prosimy o przesyłanie aplikacji na adres: praca@wienerberger.com
 
W CV prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli:
 
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez firmę Wienerberger Ceramika Budowlana Sp. z o.o. w Warszawie moich danych osobowych zawartych w moje ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji. Jestem świadomy przysługującego mi prawa do wglądu oraz poprawiania moich danych, a także dobrowolności ich podania. /zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych, Dziennik Ustaw nr 133 poz.883/.”

Dokumenty bez podanej wyżej klauzuli nie będą brane pod uwagę pod kątem prowadzonego procesu rekrutacyjnego i będą usuwane.