Dom e4 jako połączenie najwyższej jakości nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań z komfortem mieszkańców oraz estetyką bryły.
Dom e4 jako połączenie najwyższej jakości nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań z komfortem mieszkańców oraz estetyką bryły.
Budownictwo przyszłości stawia przed projektantami, inwestorami i producentami bardzo wysokie wymagania dotyczące zasad projektowania domów, jak i parametrów materiałów budowalnych i instalacyjnych. Obecny trend oszczędzania energii sprowadza się do postrzegania domu przez pryzmat parametrów technicznych i uzyskiwanych wartości. Taka sytuacja powoduje, że w szumie informacyjnym nie myślimy o losie obecnych i przyszłych pokoleń, ich zdrowiu i prawidłowo rozumianym komforcie zamieszkiwania. Koncepcja domu e4 wienerberger to odpowiedź na wymagania dotyczące odpowiedzialnego, energooszczędnego i zdrowego budownictwa realizowanego przy wysokim poszanowaniu środowiska i dbałości o komfort życia człowieka. W Polsce pierwsze domy zbudowane w zgodzie z filozofią e4 powstały na osiedlu w miejscowości Cisie pod Warszawą.
Koncepcja domu e4. Idea powstała w firmie wienerberger wychodząc naprzeciw oczekiwaniom coraz bardziej świadomych klientów. Gwarantuje ona równowagę między potrzebami emocjonalnymi, a czysto użytkowymi, jednocześnie prezentując kompleksowe podejście do domu jako do złożonego i zmieniającego się wraz z upływem czasu organizmu. To koncepcja budynku niemal zeroenergetycznego, która odpowiada restrykcyjnym standardom Unii Europejskiej dla sektora budowlanego dotyczącym zużycia energii, mającym wejść w życie od 2021 roku. Filarami filozofii e4 są cztery obszary ważne z punktu widzenia człowieka i środowiska, w którym żyje: emocje i zdrowie, energia, ekologia oraz ekonomia.
Nowoczesna bryła. Projekt domu dla osiedla e4, na którym docelowo powstanie siedem domów jednorodzinnych, został wykonany przez renomowane warszawskie studio Mąka-Sojka Architekci. Nowoczesna bryła budynku została zaprojektowana tak, by pomieszczenia w łatwy sposób mogły być zmieniane i dostosowane do wielkości i potrzeb rodziny.
"Dom e4 spełnia wszystkie kryteria charakterystyczne dla domów energooszczędnych, lecz swoją estetyką wyraźnie wyróżnia się na tle innych proponowanych projektów i przeczy utartym wyobrażeniom na temat urody takich domów. Naszym wyzwaniem było, by efektywnie połączyć innowacyjne rozwiązania z dobrej jakości architekturą i funkcjonalnością” komentuje Maciej Mąka, współzałożyciel pracowni Mąka-Sojka Architekci.
Współczesne wzornictwo, tradycyjne materiały. Ściany domu ceramicznego e4 wykonane są z naturalnych materiałów ceramicznych o wysokich parametrach termoizolacyjnych, murowanych w technologii Porotherm Dryfix – na cienkowarstwową, szybkoschnącą zaprawę. Natomiast dla płaskiej dachówki ceramicznej Orea 9 znaleziono dodatkowe zastosowanie. Stanowi ona nie tylko solidne pokrycie dachowe, ale została zamontowana również na elewacji, dodatkowo ją wzmacniając i nadając budynkowi nowoczesny i indywidualny charakter. Architekci zaprojektowali także wstawki z cegieł klinkierowych Long John o atrakcyjnym, nietypowym formacie, które pokrywają ścianę zewnętrzną domu wokół okien tarasowych.
Te artykuły mogą Cię zainteresować