Połączenie nowoczesności i maszrabijji
Według Gwena Davida koncepcja maszrabijji, inaczej „konstrukcji kratowej”, polega na stworzeniu ściany przetykanej oknami, choć fasada jest w rzeczywistości w stu procentach przeszklona i wsparta słupkami oraz belkami.
„Otwierające się okna, ukryte pod konstrukcją kratową, pomagają utrzymać komfort bioklimatyczny latem”. Elementy kratowej konstrukcji nie tylko zapewniają cień wewnątrz budynku, ale nocą kryją również otwarte okna po wschodniej i zachodniej stronie, generując naturalny przepływ powietrza. W rezultacie nocna wentylacja pozwala oszczędzić na klimatyzacji.
Tradycyjne układanie
Po wybraniu cegły należało znaleźć profesjonalistę, który ją ułoży. Joann Le Corvec miał ogromne szczęście – poznał Erica Foura, kamieniarza z Rennes, który szkolił się w Compagnons de France, organizacji rzemieślników pracujących tradycyjnymi metodami. Na podstawie rysunków architektonicznych Eric stworzył prototypy, które następnie odtworzył na elewacji, nadając maszrabijji autentycznego, rzemieślniczego charakteru.
Kompletny, złożony charakter ciemnego monolitu staje się tym wyraźniejszy, im bliżej się podejdzie: cegły odbijają światło w różny sposób, tworząc autentyczne wrażenie wibracji. Gwen David uważa, że prześwity w czarnych, grafitowych cegłach, ukazujące biel światła, dają „kojący efekt”.