Na co dzień staramy się ograniczać odpady i wdrażamy projekty, które wpisują się gospodarkę obiegu zamkniętego. Jednym z takich działań jest ponowne wykorzystanie mączki ceramicznej, która powstaje w procesie szlifowania pustaków przeznaczonych do budowania na cienkowarstwowe zaprawy Dryfix i Profi. Ceramiczny gruz, czyli uszkodzone, w procesie produkcji pustaki są ponownie przetwarzane i wykorzystywane do utwardzania dróg w przyzakładowych kopalniach. Podobnie dzieje się z uszkodzonymi pustakami, które są wysuszone – sucha glina trafia ponownie do przerobu, czy fragmentami mokrej a już uformowanej gliny, które z powodzeniem można zawrócić do produkcji. Ilość odpadów jest ograniczona do minimum.
Pozyskanie surowców, które są poprodukcyjnym odpadem w procesie przetwarzania drewna i wprowadzenie do ponownego obiegu obniża emisję dwutlenku węgla nawet o 20%, tak jak dzieje się w przypadku pustaków linii Porotherm Klima+. Trociny wchodzą w skład mieszanki, z której wypalane są pustaki i odpowiadają za poryzację materiału oraz doskonałą termoizolacyjność gotowego produktu.
Zmniejszenie ilości odpadów osiągnęliśmy także poprzez zmianę pakowania naszych produktów. Nie używamy do tego gazu, gdyż zamieniliśmy foliarki na streczarki, które rozciągają folię. Zużywamy mniej materiału i mniej energii emitując przy tym mniej CO2. Dodatkowo resztki folii zwracane są do producenta. Również palety, na których składowane są nasze produkty są używane wielokrotnie.