Fasadę wykończono z użyciem cegły Terca Etna ułożonej we wzór płaskorzeźby, która wzmacnia cały charakter budynku. Zamierzeniem było, aby płaskie obszary pokryły się zieloną patyną z upływem czasu. Połączenie wystających cegieł i zielonych obszarów zostało zainspirowane przez wzór na japońskiej tapecie. Dla ułożenia wzoru płaskorzeźby architekci skrupulatnie przestrzegali wymiarów cegły. W programie excel ułożyli wzór, zgodnie z którym poszczególne cegły miały być płaskie lub miały wystawać. Następnie wykonawca ułożył cegły zgodnie z instrukcjami i wzór ujawnił się samorzutnie.
Aby zapewnić pełną kolorystykę, projektanci zaprojektowali otwory okienne ze stali Corten i stolarkę zewnętrzną z drewna afzelia.
Układ wnętrza domu ma zapewnić maksymalną elastyczność. Aby zapewnić korzystną interakcję między przestrzeniami, wejście znajduje się poniżej poziomu parteru, zatem w tej części domu występują trzy kondygnacje. W pozostałych partiach znajdują się dwie otwarte kondygnacje, połączone za pomocą dwóch klatek schodowych, co umożliwia ciągłą komunikację.