Office Photoshoot 2021

Zrównoważony rozwój

Zrównoważone projektowanie

Projektujemy dla przyszłości

Będąc liderem branży budowlanej zachęcamy do odpowiedzialnego projektowania i budowania. Mierząc się z nieuchronnymi zmianami klimatu oferujemy naszym klientom tylko sprawdzone i najlepsze rozwiązania.  Aby obecne pokolenia mogły zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, chroniąc przy tym środowisko i dbając o stan klimatu w przyszłości, potrzebują rozwiązań pozwalających na budowanie w sposób przemyślany i zrównoważony.  

Wienerberger proponuje swoim klientom skorzystanie z gotowych projektów domów jednorodzinnych, które powstały we współpracy z doświadczonymi biurami projektowymi na bazie autorskiej koncepcji e4 – energooszczędnego i komfortowego domu ceramicznego Wienerberger. To suma doświadczeń producenta zrównoważonych i naturalnych materiałów budowlanych i uznanych biur architektonicznych, oferujących projekty gotowe. Pod szyldem Dom na przyszłość kryją się dwa przemyślane projekty, spełniające cztery równorzędne założenia koncepcji e4: emocje i zdrowie czyli estetyczna współczesna bryła zbudowana z ekologicznych zdrowych materiałów, energia - energooszczędne produkty, konstrukcja i produkcja własnej energii z OZE, ekologia – czysta energia, naturalne ekologiczne produkty ceramiczne, optymalizacja przestrzeni, zapobieganie stratom i marnotrawstwu materiałów i ekonomia – zminimalizowane zużycie energii, wieloletnia trwałość użytych materiałów ceramicznych i związana z tym przewidywalność kosztów utrzymania.

Budując Dom na przyszłość wg zaproponowanego projektu inwestor nie tylko uzyska oczekiwany efekt wizualny, ale także pewność założonych parametrów poszczególnych elementów domu, a w szczególności jego globalnej efektywności energetycznej.  

Narzędziem wspierającym projektowanie obiektów zgodnych z zasadami zrównoważonego budownictwa jest BIM, a w Wienerberger jego wersja uwzględniająca konkretne rozwiązania marki Porotherm BIM Studio. Ułatwia on i przyśpiesza projektowanie budynków, zgodnych ze standardami „zielonych certyfikatów” BREEAM, LEAD, DGNB, EPD .  

 

ESG zrównoważone projektowanie

Dom na przyszłość

Koncepcja e4

Stawiamy na rozwiązania, które łączą odpowiedzialne budownictwo, ekologię oraz komfort życia. "Dom na przyszłość" jest naszą odpowiedzią na potrzeby klientów, dla których ważny jest komfort mieszkania idący w parze z dbałością o środowisko naturalne i klimat. Projekty domów w koncepcji e4 (energia, emocje i zdrowie, ekologia i środowisko oraz ekonomia,) zakładają wykorzystanie naturalnych materiałów ceramicznych Wienerberger, które zapewniają przyjazdy mikroklimat wnętrz i zachowują jakość i trwałość przez wiele lat. "Dom na przyszłość” dzięki zastosowanym technologiom jest łatwy i szybki w budowie oraz  wysoce energooszczędny.

BIM i narzędzia ułatwiające projektowanie

Nasze wsparcie profesjonalistów

Wychodząc naprzeciw potrzebom architektów, inżynierów, inwestorów oraz wykonawców stworzyliśmy szereg narzędzi i gotowych rozwiązań, które usprawniają procesy projektowania i kosztorysowania. Dzięki nim planowanie staje szybsze, łatwiejsze, a co najważniejsze zgodne z zasadami zrównoważonego budownictwa – począwszy od koncepcji przez budowę i eksploatację, aż po rozbiórkę. Aplikacja Porotherm BIM Studio pomaga m.in. uwzględnić efektywność energetyczną budynku, zapobiegając stratom i marnotrawstwu energii oraz produktów, minimalizację odpadów, dobór ekologicznego budulca i optymalizację przestrzeni budynku. Do użytku oddajemy także różnego rodzaju kalkulatory, generatory tekstur, modele SketchUp, rysunki wymiarowe DGW, katalogi i broszury produktowe, Certyfikaty ZKP i deklaracje DoP.

Dowiedz się więcej:

Porotherm BIM Studio – przyszłość zrównoważonego budownictwa

   

Ceramika dla zdrowia – trzy kluczowe korzyści z zastosowania ceramiki w budownictwie

   

Dom energooszczędny – jakich materiałów użyć i na co zwrócić uwagę przy jego budowie?

   

Dom energooszczędny – jakich materiałów użyć i na co zwrócić uwagę przy jego budowie?

   

Dom energooszczędny – jakich materiałów użyć i na co zwrócić uwagę przy jego budowie?

   

Raport Zrównoważonego Rozwoju za rok 2022

   

ESG wiosenny zachód słońca