Na początku XVIII wieku wieś i zabudowania pałacowo-dworskie przeszły w ręce nadmarszałka dworu Fryderyka Wielkiego – Georga Wilhelma von Reisewitz. Z tego okresu pochodzi barokowa, środkowa część pałacu. W roku 1771 majątek został zakupiony na licytacji przez Heinricha Leopolda von Seherr-Thossa, którego rodzina posiadała zamek i majątek w niedalekiej Dobrej. Kolejni właściciele w 1866 roku sprzedali majątek wraz z pałacem Hubertowi von Tiele-Winckler z Miechowic. Po pożarze w 1896 roku, w którym częściowo spłonął barakowy pałac, syn Huberta - Franz Hubert stał się głównym pomysłodawcą odbudowy rezydencji. Odbudowę i rozbudowę zlecił nieznanemu architektowi, jednocześnie polecając mu czerpanie z różnych stylów historycznych. Popularny w tym czasie eklektyzm w swobodny sposób łączył elementy pochodzące z różnych epok. W efekcie powstała budowla w stylu renesansowo-gotyckim, z basztami, wieżami, krużgankami i wykuszami. Całość przykrywają wysokie dachy, których architekturę urozmaicają liczne wieżyczki i lukarny, a od wschodu duży szczyt schodkowy.
W latach 1911- 1913 z myślą o ugoszczeniu cesarza Niemiec powstało skrzydło zachodnie, zbudowane w charakterze renesansu niemieckiego. Ostatecznie pałac o powierzchni prawie 7 000 m2 składa się ze wschodniego skrzydła eklektycznego połączonego z najpóźniej zbudowanym skrzydłem zachodnim łącznikiem, którym jest późnobarokowa część, która przetrwała XIX -wieczny pożar.
Kolejny właściciel syn Franza - Claus-Peter w okresie międzywojennym roztrwonił znaczną część fortuny przodków. Umierając bezdzietny, usynowił swojego kuzyna, którego rodzina mieszkała w pałacu do końca wojny, uchodząc do Niemiec przed nadchodzącą armią czerwoną.
Powojenne dzieje pałacu, podobnie jak innych przejętych po dawnych właścicielach zabytkowych budowli, układały się różnie – był miejscem wypoczynku wysokich urzędników ministerialnych, a od 1972 do 2013 roku w pałacu mieścił się szpital leczenia nerwic.